WinPEae3.1 - jeden ze sposobów na ratowanie danych

Przypadkiem uświadomiłem sobie, że - 4 lata temu, nasz dobry kolega Automizzer przygotował narzędzie, które w czasie gdy Windows XP umrze, a...

Czytaj więcej...
Bootowanie UEFI wskazówki i ciekawostki z tym związane

Sporo czasu w ostatni weekend spędziłem na zaznajamianiu się trybem instalacji oraz startem komputera w trybie UEFI. Zatem czas podzielić się...

Czytaj więcej...
Ramdisk - Uwolnij furię!

Rozwiązanie, jakim jest partycja w obrębie pamięci operacyjnej, nie cieszy się popularnością nawet pomimo faktu, że bardzo wielu ludzi posiada...

Czytaj więcej...

Modyfikowanie systemu Windows

Coraz więcej polityki w świecie IT, coraz więcej kontrowersji. Ale zostawmy to na boku. U nas konkrety - jak odpalić i w pełni cieszyć się Windows 7 na nowym sprzęcie?

Z nazwą systemu spotkamy się w kilku miejscach, więc zacznę od samego początku chronologicznie. Dodam na wstępie, że przydadzą nam się takie programy jak ResHacker, PE Explorer, jakis lepszy edytor grafiki i czasem MSpaint.

Przechwtywanie obrazu WIM to czynność tak bardzo niedoceniana jak efektywna. W swoim działaniu znacznie upraszczająca przygotowanie obrazu pod swoje potrzeby. Oto jak zrobić to w ciągu zaledwie kilku minut.

Kreator konta to program który utworzy nam konto użytkownika (tak jak w Windows MX 8) zamiast oobe. W niektórych modyfikacjach np. MX8 jest kreator konta. My zabierzemy się za jego zrobienie.

Ten, kto regularnie instaluje aktualizacje ze strony Windows Update pewnego dnia natrafia na nie do końca pożądany dodatek w prawym dolnym rogu ekranu..

W tym poradniku opiszę krótko jak używać folderów dystrybucji $OEM$.

Kilka dni temu ukazały się ostatnie już aktualizacje dla Windows XP SP3. W naszym dziale download publikuję dziś zebraną w ciągu ostatnich kilku dni paczkę wszystkich stosownych poprawek, komponentów itp.

Ubuntu to chyba już wszystkim znana dystrybucja linuksa. Wydawane co sześć miesięcy nowe wersje ubuntu nie zawsze zaskakują jakimiś wielkimi zmianami. Przeważnie jakąś radykalną zmianę widać dopiero gdy między systemami jest rok różnicy.

Przy okazji premiery Windws MX 9 w związku z jego rozmiarem przekraczjącym magiczne 4,4GB nie można go wypalić na płytce DVD. Może i mało osób używa tych nośników do instalacji Windows 7, ale mimo tego nie zostawimy ich samych z  tym problemem.

Portal jak i forum WindowsMX jest serwisem poświęconym modyfikacjom oraz tworzeniu instalacji nienadzorowanych. Więc nic nie stoi na przeszkodzie aby opisać metody, podać przykłady oraz zaoferować Wam kompletne poradniki dotyczące modyfikowaniu systemów operacyjnych GNU/Linux.

Tytuł po raz kolejny czymś jak wabik, ale rzeczywistość wcale nie odbiega of tego o czym będzie dziś rozmowa.  Wiemy, że SP2 dla Windows 7 nie ukaże się za sprawą MS. Ten projekt został zarzucony na stałe.

Byłoby bardzo praktycznie posiadać wszytkie wersje najnowszego (jakże zachwalanego) systemu Microsoftu na jednym obrazie, nie musząc troszczyć się o kilka nośników.

Internet Explorer będąc kluczowym komponentem systemu Windows od początków modyfikacji był i nadal jest najcześciej integrowanym elementem. Poniżej przedstawiam krótki poradnik jak zintegrować IE10 z obrazem Windows 7, ważną łatkę kumulacyjna KB2817183 oraz język polski, gdyż sam Addon zawiera lokalizację angielską.

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że padł Ci system? na pewno tak. Co za tym idzie, często nasze dane pozostają uwięzione na dysku C, gdzie znajdują się takie foldery jak "moje dokumenty" czy też "pulpit".

W czasach, gdy Windows XP był jedynym modyfikowanym systemem z rodziny Windows, program, taki jak nLite, nie miał absolutnej żadnej konkurencji.

No tak, temat ten był już poruszany, i każdy a może prawie każdy wie, że MS wydało narzędzie do zautomatyzowanego przekształcenia obrazu ISO do instalacji z pamięci flasz "wtykniętej" do USB.

Dziś przedstawię krótki poradnik mówiący o tym, jak zaimplementować stary dobry interfejs z Windows 7 na najnowyszym systemie MS czyli Windows 8. Wielu zapewne zgodzi się z tym, że Metro UI jest nieco.. kontrowersyjne.

Słowem wstępu: temat dość błachy, odpowiedziałem w jakimś temacie ogólnie, a teraz troche więcej szczegółów żeby było sensowniej, przejrzyściej i dokładniej. W końcu ten dział po coś jest...

Witam wszystkich bardzo serdecznie, dziś zajmę się opisaniem bardzo ciekawego zagadnienia, jakim jest po-instalacyjna, kumulacyjna aktualizacja system Windows 7 (ktoś w ogóle używa wersji 8?).

Każdy kto zastępuje w swojej modyfikacji Lunę jakimś innym stylem, może pokusić się o stworzenie całej kompozycji w celu lepszego wyposażenia interfejsu.

Przedstawiam bardzo łatwy sposób integracji polskiego spolszczenia z angielskim obrazem iso windows7.

HFSLIP to program do bezpośredniej integracji service packów, poprawek, directx, dodawania addonów itp.

Jedną z nowości w interfejsie Windows 7 jest funkcja zwana Aero Snap. Jej działanie polega na dokowaniu okien oraz maksymalizowaniu za sprawą przeciągnięcia danego obiektu do którejś z krawędzi pulpitu (poza spodem).

Kompletny poradnik do obsługi programu nLite autorstwa MalcolmX. Dość obszerny.

Windows 2000 do czasu wydania Service Packa o numerze 3 nie miał możliwości obsługi 48-bitowego LBA dla dysków twardych, co skutkowało niemożnością wykrycia partycji o rozmiarze przekraczającym 137 GB.

Podkategorie

Ostatnio komentowane

Statystyki

Aktualnie na Portalu
Przebywa  36 Gości i 0 Członków 

Aktualnie na Forum
Przebywa  0 Gości i 0 Członków 

Wsparcie Finansowe

Działamy non-profit. Przekazując małą kwotę pomagasz utrzymać te stronę w sieci.

My na Facebooku

Facebook Image

O stronie

© 2024 WindowsMX.PL.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powered by Joomla!
Szablon SmartAddons.Com