Windows XP - Edycja na koniec świata.

Chyba nie ma wśród regularnych czytelników tej strony osoby, która nie byłaby juz świadoma tego, że tydzień temu MS wycofał się z rozwijania...

Czytaj więcej...
Bootowanie UEFI wskazówki i ciekawostki z tym związane

Sporo czasu w ostatni weekend spędziłem na zaznajamianiu się trybem instalacji oraz startem komputera w trybie UEFI. Zatem czas podzielić się...

Czytaj więcej...
Ramdisk - Uwolnij furię!

Rozwiązanie, jakim jest partycja w obrębie pamięci operacyjnej, nie cieszy się popularnością nawet pomimo faktu, że bardzo wielu ludzi posiada...

Czytaj więcej...

Jedną z nowości w interfejsie Windows 7 jest funkcja zwana Aero Snap. Jej działanie polega na dokowaniu okien oraz maksymalizowaniu za sprawą przeciągnięcia danego obiektu do którejś z krawędzi pulpitu (poza spodem).

 

Nie będę się teraz doszukiwać tego, czy i od kogo MS ten patent mógł skopiować, pochwalę natomiast tą innowację, bardzo ale to bardzo uprzyjemnia pracę z komputerem, szczególnie w sytuacji kiedy musimy orientować się w kilku oknach naraz.

Aero Snap daje możliwość jedynie trzy kierunkowego dokowania okien, co, jeśli to okaże się niewystarczające ? Z pomocą przychodzi Aqua Snap. Program można pobrać z naszego działu download.

Czym jest ? Jak działa ? - otóż Aqua Snap jest tym czym jest AeroSnap, a nawet więcej. Podobnie jak stosowany jedynie w siódmej wersji Windows Aero Snap daje możliwość dokowania okien po bokach ale to nie wszystko.. Możemy za jego pomocą dokować okna także w narożnikach, co daje mu znaczną przewagę nad funkcją natywną Windows 7. Prawda jest taka, że coraz więcej z nas posiada coraz większe monitory, dziś rozdzielczość 1366x768 jest stndardem jakim kiedyś było 1024x768, pulpity mogą zmieścić coraz więcej elementów a obiekty nie tracą na czytelności. Stąd wniosek, że Aqua Snap pozwala w bardziej produktywny sposób zagospodarować naszym pulpitem.

Aqua Snap idzie nawet dalej! Narzędzie to nie tylko daje możliwość dokowania okien samego procesu eksploratora windows ale także.. okien poszczególnych programów jakie uruchomimy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu interfejsu MDI ( więcej o MDI ). Prawdę powiedziawszy ta druga funkcja wcale nie może być często wykorzystywana, oczywiście każdy dostosuje ją wg. własnych potrzeb.

Skoro mowa o konfiguracji zajrzymy do panelu sterowania tego małego programu.. Jednocześnie ukażę tu ustawienia jakie po kilku dniach korzystania z narzędzia mogę każdemu śmiało polecić. Zatem:

(kliknij aby powiększyć)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak widzimy tutaj nasze pole do popisu nie jest zbyt wielkie, tłumaczyć nie ma czego, treść wydaje się jasna..

Pole ustawień samego AquaSnap czyli dokowania okien, oddzielnie dla okien Eksploratora Windows oraz poddokumentów. Śmiało możemy sugerować się ustawieniami jakie widzimy na załączonym obrazku.

Pole AquaStretch - osobiście nie potrzebuję tego rozszerzenia więc je wyłączyłem, funkcjonalność jaką pod tym kątem daje AeroSnap w zupełności mi wystarcza.

AquaShake - od Aero Shake różniące się tym, że poza możliwością ukrycia okien innych niż to którym wstrząśniemy może także ten obiekt umieszczać zawsze na wierzchu, czyniąc go dodatkowo przeźroczystym. Osobiście ani razu nie użyłem AeroShake, więc i ten dodatek traktuję jako "bajer" i wyłączam.

AquaGlass - czyni przesuwane okna przeźroczystymi, zgodnie z naszymi ustawieniami - nie korzystam.

Wygląd - tu możemy dostosować jakie efekty będą towarzyszyć dokowaniu okien, nie mamy za wielkiego wyboru: kolor, przeźroczystość itp..

 

Podsumowując, program ten pozwala nam nawet na starszych wersjach Windows (XP, Vista) korzystać z dobrodziejstw dokowania okien. To moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla każdego komu przychodzi nieco częściej borykać się z biurkową pracą przy komputerze. Aplikację cechuje również bardzo niskie zapotrzebowanie na moc obliczeniową naszego procesora, więc można śmiało używać AquaSnap na słabych komputerach bez obaw o to, że nasz system będzie działać wolniej.

 

skomentuj na forum

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio komentowane

Statystyki

Aktualnie na Portalu
Przebywa  236 Gości i 0 Członków 

Aktualnie na Forum
Przebywa  0 Gości i 0 Członków 

Wsparcie Finansowe

Działamy non-profit. Przekazując małą kwotę pomagasz utrzymać te stronę w sieci.

My na Facebooku

Facebook Image

O stronie

© 2022 WindowsMX.PL.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powered by Joomla!
Szablon SmartAddons.Com