Bootowanie UEFI wskazówki i ciekawostki z tym związane

Sporo czasu w ostatni weekend spędziłem na zaznajamianiu się trybem instalacji oraz startem komputera w trybie UEFI. Zatem czas podzielić się...

Czytaj więcej...
Ramdisk - Uwolnij furię!

Rozwiązanie, jakim jest partycja w obrębie pamięci operacyjnej, nie cieszy się popularnością nawet pomimo faktu, że bardzo wielu ludzi posiada...

Czytaj więcej...
Windows 7 Luty 2015 64-bit

Blisko dwa tygodnie temu opublikowaliśmy obraz Windows 7 oparty na wersji 32 bitowej...

Czytaj więcej...

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że padł Ci system? na pewno tak. Co za tym idzie, często nasze dane pozostają uwięzione na dysku C, gdzie znajdują się takie foldery jak "moje dokumenty" czy też "pulpit".

Nie każdy na pewno stracił dane na tyle razy by wiedzieć, że przechowywanie ważnych danych na dysku systemowym nie należy do najrozsądniejszych rzeczy. Narzędzie, które przygotował dla nas nasz forumowy kolega automizzer a jakie prezentujemy poniżej przyda się nam szczególniei w takich sytuacjach jak:

  • awaria systemu (bsod itp) uniemożliwiająca uruchomienie oraz naprawienie systemu
  • brak możliwości uruchomienia systemu z płytki Live Cd (z dystrybucją linuxa, np Ubuntu)
  • brak możliwości wykręcenia dysku twardego w celu podpięcia go do innego komputera (np, gdy jesteśmy posiadaczami netbooka lub nasz komputer lub laptop jest zaplombowany)

Narzędzie działa na silniku Windows Vista, korzystająć z jego instalatora, który dzięki specjalnej modyfikacji w pierwszej fazie instalacji zamiast pytać o to czy zgadzamy się z postaniowieniami umowy licencyjnej (bla bla bla) uruchamia dobrze znany program Total Comander. Jak już sie większość czytających może domyśleć za pomocą tego programu odczytamy wszystkie nasze dane z niedostępnych partycji, przeniesiemy w bezpieczne miejsce by spokojnie móc przystąpić do nowej instalacji systemu.

Poniżej znajdziesz narzędzie w formacie pliku ISO do wypalenia na płytę, jeśli jednak chcesz do tego użyć pendrive'a  wiedz, że nie ma z tym najmniejszego problemu: przygotuj pendrive zgodnie z opisem podanym tutaj a następnie wrzuć zawartość pliku ISO do katalogu głównego już przygotowanej pamięci przenośnej and voila.

 

 

Download

 

autorem narzędzia jest automizzer.

 

skomentuj na forum

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio komentowane

Statystyki

Aktualnie na Portalu
Przebywa  206 Gości i 0 Członków 

Aktualnie na Forum
Przebywa  0 Gości i 0 Członków 

Wsparcie Finansowe

Działamy non-profit. Przekazując małą kwotę pomagasz utrzymać te stronę w sieci.

My na Facebooku

Facebook Image

O stronie

© 2022 WindowsMX.PL.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powered by Joomla!
Szablon SmartAddons.Com