Windows 7 Luty 2015 64-bit

Blisko dwa tygodnie temu opublikowaliśmy obraz Windows 7 oparty na wersji 32 bitowej...

Czytaj więcej...
WinPEae3.1 - jeden ze sposobów na ratowanie danych

Przypadkiem uświadomiłem sobie, że - 4 lata temu, nasz dobry kolega Automizzer przygotował narzędzie, które w czasie gdy Windows XP umrze, a...

Czytaj więcej...
Bootowanie UEFI wskazówki i ciekawostki z tym związane

Sporo czasu w ostatni weekend spędziłem na zaznajamianiu się trybem instalacji oraz startem komputera w trybie UEFI. Zatem czas podzielić się...

Czytaj więcej...

Po kilku dniach przerwy w działaniu i prawie dwóch miesiącach przygotowań nowa wersja portalu osiagneła stan pozwalający na opublikowanie jej w sieci.

Zacznę od zmian:

  • skrypt dziąła na najnowszej wersji CMSu Joomla; daje znacznie szersze możliwości rozbudowy strony w przyszłości jeśli zajdzie taka potrzeba.
  • szybciej, stabilniej, schludniej -  poprzedni portal nie bił rekordów popularności pod względem wyglądu, kompozycji - słowem: nie zachęcał do przebywania na nim przez dłuższy czas. Mam nadzieję, że udało mi się to zmienić w ocenie odwiedzających stronę
  • katgorie zostały całkowicie przesortowane by wyszukiwało się łatwiej: im mniej tym lepiej, sam miałem kłopot z odszukaniem starszych artykułów na poprzedniej stronie. Kategorie, połączone w sekcje nie miały żadnego logicznego porządku, to zmieniło się. Oj bardzo się zmieniło..
  • widok artykułów, w końcu porządek! Był czas, że przypadkowe osoby miały możliwość publikowania własnych wpisów na portalu, zaskutkowało to tym, że pojawiały się newsy całkowice nie przyciągajace uwagi, tekst był sformatowany fatalnie, zdarzały się tez treści pisane językiem na niedpuszczalnie niskim poziomie - całośc wyglądała tak, że nawet gdyby zawierała przyszłe wyniki losowania lotto nikt nie przeczytałby tego do końca. Podczas migracji przejrzałem osobiście każdy artykuł: kilka poleciało do kosza, a formatowanie każdego, który pozostał zostało skrupulatnie poprawione tak by pasowało do reszty strony.
  • wyszukiwarka: zrezygnowałem z wbudowanego mechanizmu, implementując na stronie wyszukiwarkę Google'a. Rozwiązanie takie od paru lat funkcjonuje na forum. Nigdy nie słyszalem słowa narzekań.
  • Podwójne logowanie: tak w końcu działa! Wystarczy że zalogujesz/wylogujesz się na forum lub portalu a zostanie to zsynchronizowane z resztą strony.
  • artykuły sa odpowiednio potagowane, a na końcu każdego z nich znajdziemy odnośniki do powiązanych.

 

 

Czego jeszcze brakuje?

  • pierwsze i najważniejsze: dział download. Komponent jako tako jest już w pełni skonfigurowany i gotowy do pracy. Została do niego ręcznie przeniesiona lwia część zasobów z poprzedniego portalu. Wszystkie linki działają. Download zostanie dodany do strony w drugiej połowie lipca. Wymaga jeszcze uzupełnienia o wiele pozycji.
  • logo; no tak - loga brak, Jest już zamówione i czekam ;)

 

Tyle z rzeczy przychodzących mi do głowy na chwilę obecną. Należy spodziewać się jeszcze kilku zmian/poprawek w nabliższej przyszłości. W razie zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości czy innego typu komentarzy można kontaktować się ze mną za pomocą formularza widocznego na stronie głównej.

Pozdrawiam.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio komentowane

Statystyki

Aktualnie na Portalu
Przebywa  11 Gości i 0 Członków 

Aktualnie na Forum
Przebywa  0 Gości i 0 Członków 

Wsparcie Finansowe

Działamy non-profit. Przekazując małą kwotę pomagasz utrzymać te stronę w sieci.

My na Facebooku

Facebook Image

O stronie

© 2021 WindowsMX.PL.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powered by Joomla!
Szablon SmartAddons.Com