WinPEae3.1 - jeden ze sposobów na ratowanie danych

Przypadkiem uświadomiłem sobie, że - 4 lata temu, nasz dobry kolega Automizzer przygotował narzędzie, które w czasie gdy Windows XP umrze, a...

Czytaj więcej...
Bootowanie UEFI wskazówki i ciekawostki z tym związane

Sporo czasu w ostatni weekend spędziłem na zaznajamianiu się trybem instalacji oraz startem komputera w trybie UEFI. Zatem czas podzielić się...

Czytaj więcej...
Windows XP - Edycja na koniec świata.

Chyba nie ma wśród regularnych czytelników tej strony osoby, która nie byłaby juz świadoma tego, że tydzień temu MS wycofał się z rozwijania...

Czytaj więcej...

Czas, jaki upłynął od premiery Windows 7, to już ponad 3 i pół roku; czas od wydania Service Packa to ponad dwa lata. Czas od wydania drugiego Service Packa... właśnie. Druga wersja kumulacyjnego pakietu aktualizacji nie ukazała się do dziś i zapewne już nie ujrzy światła dziennego.

 

Jednak czas działa na naszą korzyść, gdyż to właśnie on umożliwia mi dostarczenie kompletnego obrazu Windows 7.

W sytuacji takiej jak ta, dobrze jest dysponować czasem, chęciami, odrobiną wiedzy i determinacji, by przygotować obraz ISO w stanie nienaruszonym, który będzie możliwie jak najbardziej aktualną edycją Windows 7. I ja sam pragnąłem czegoś takiego na swoje potrzeby. Przyznam szczerze - nie byłem nigdy zainteresowany pobieraniem gotowców przygotowanych przez nieznanych mi ludzi. Może nie dlatego, że komuś nie ufam (choć to jak najbardziej zdroworozsądkowe podejście), co po prostu ambicja nie pozwalałaby mi czerpać przyjemności z cudzej pracy.

Początkowo trochę zniechęcony, jednak wziąłem się za przygotowanie własnego, wzbogaconego obrazu Windows 7, który poza wykluczeniem zintegrowania z nim najważniejszych aktualizacji, (w tym IE10, oraz kumulacyjnej doń paczki aktualizacji zabezpieczeń) stanowi obraz 1:1, autentyczny produkt Microsoftu, jak to się zwykło mówić: "untouched". Instalacja tych rzeczy, które zapewne nie tylko ja uważam za niezbędne, w zdrowym, kompletnym systemie zajmuje ogromnie dużo czasu; a przecież nie każdy dysponuje dyskiem SSD i bardzo szybkim łączem, by bez obaw ściągać i instalować falę aktualizacji. Taka operacja na typowym komputerze to, z mojego doświadczenia, co najmniej dwie godziny wyjęte z życiorysu.

Znalazły tu też miejsce pakiety sterowników. Zapytacie, po co w załączonym ISO sterowniki? Odpowiem: to sterowniki urządzeń, które dominują w dzisiejszych komputerach, wyselekcjonowane z paczek dostępnych na stronie driverpacks.net. Niemniej przeciwny jestem radykalnym rozwiązaniom, to znaczy, nie posunąłbym się dalej aniżeli integracja sterowników urządzeń tak powszechnych i niezbędnych jak: karty sieciowe LAN, karty sieci bezprzewodowej, sterowniki chipsetu oraz najnowsze wersje sterowników kart graficznych zintegrowanych z procesorami i3, i5 i i7 pierwszej, drugiej oraz trzeciej generacji - dla mnie to swoisty "deal breaker", gdyż niejednokrotnie sprawiła mi trudność znalezienie tego, (najbardziej aktualnych, kompatybilnych) w sytuacji, kiedy na laptopie zainstalowany został już system. Uważam, że jest to ogromnym ułatwieniem, omija nas szukanie oprogramowania urzadzeń tak czasem "hermetycznych" jak te, których sterowniki są już w prezentowanym dziś obrazie ISO. Myślę, że każdy, kto parał się takimi zajęciami, podzieli moje zdanie.

To tyle, jeśli chodzi o "wzbogacenia". Wersje z dodatkami oraz ustawieniami nienadzorowanymi zostawiam wyłącznie dla siebie. Z ISO nie zostało nic usunięte, nie zostały wprowadzone żadne modyfikacje, tweaki i tym podobne. Moim celem było przekazanie szerszej publiczności obrazu, który zoptymalizuje ich pracę, uczyni ją łatwiejszą. Obiekt ten stanowi także bardzo dobry punkt wyjścia do dalszej modyfikacji.

Poniżej załączam szczegółowe dane oraz dokumentacje w pliku excela. Zapraszam do dyskusji, testowania (obraz był testowany przeze mnie na kilku komputerach fizycznych): wszelkie oczekiwania zostały spełnione. Ze szczerym sercem polecam ten wyrób, jako najnowszy ze stajni Malcolma.

 

Dane techniczne obrazu:

rozmiar ISO: 4,95GB

wersje systemu:

  • Windows 7 SP1 Starter x86
  • Windows 7 SP1 Home Basic x86
  • Windows 7 SP1 Home Premium x86
  • Windows 7 SP1 Professional x86
  • Windows 7 SP1 Ultimate x86
  • Windows 7 SP1 Home Basic x64
  • Windows 7 SP1 Home Premium x64
  • Windows 7 SP1 Professional x64
  • Windows 7 SP1 Ultimate x64

Sumy kontrolne:

Plik: Windows 7 2013 v1.0.iso
CRC-32: 9221988e
MD4: 66ff949fb5633fded534e3eec4fbd52a
MD5: 8f0bcfeb156f4e99e25813f78e4e311a
SHA-1: f1c07f9bbe5ff27aabdb26655c07d2b6325875f4

Pobierz plik excel z pełną listą zintegrowanych aktualizacji oraz sterowników.

Pobierz obraz  z działu download.

skomentuj na forum

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio komentowane

Statystyki

Aktualnie na Portalu
Przebywa  118 Gości i 0 Członków 

Aktualnie na Forum
Przebywa  0 Gości i 0 Członków 

Wsparcie Finansowe

Działamy non-profit. Przekazując małą kwotę pomagasz utrzymać te stronę w sieci.

My na Facebooku

Facebook Image

O stronie

© 2022 WindowsMX.PL.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powered by Joomla!
Szablon SmartAddons.Com