WinPEae3.1 - jeden ze sposobów na ratowanie danych

Przypadkiem uświadomiłem sobie, że - 4 lata temu, nasz dobry kolega Automizzer przygotował narzędzie, które w czasie gdy Windows XP umrze, a...

Czytaj więcej...
Bootowanie UEFI wskazówki i ciekawostki z tym związane

Sporo czasu w ostatni weekend spędziłem na zaznajamianiu się trybem instalacji oraz startem komputera w trybie UEFI. Zatem czas podzielić się...

Czytaj więcej...
Windows XP - Edycja na koniec świata.

Chyba nie ma wśród regularnych czytelników tej strony osoby, która nie byłaby juz świadoma tego, że tydzień temu MS wycofał się z rozwijania...

Czytaj więcej...

Dlaczego system z ogromnym bądź co bądź potencjalem nigdy nie zrobił kariery goszcząc w domach typowego Kowalskiego? Co poszło nie tak?

Zła fama? Strach użytkownków przed nieznanym czy ukazująca się w podobnym czasie Vista, która tylko nadużyła naszego zaufania? Co jeśli Windows XP x64 Professional ukazałby się w czasie odpowiednim dla siebie i mógł liczyć na odpowiednią promocję i wsparcie ze strony producentów komputerów, sterowników - chociażby w takim stopniu jak dziś?

Czy nadaje się do zainstalowania na 5-letnim komputerze? Artkuł ten będzie nie tylko okazją do opowiedzenia trochę o systemie, ale też do promocji najnowszego produktu ze stajni WindowsMX.pl - jakim jest odświeżona wersja Okien. Dodać mogę, iż bazuje ona na wersji Professional - portu edycji jaką wszyscy znamy choćby za sprawą modyfikacji WindowsMX. Rozgraniczenie o jakim warto pamiętać wygląda jak poniżej:

  • Windows XP 64-bit Edition
  • Windows XP Professional x64 Edition

to właśnie ta druga opcja jest czymś co możemy instalować na domowym komputerze, bez obaw o to, że nie będziemy w stanie uruchomić podstawowych aplikacji.

Dlatego też prezentuję Wam: Windows XP X64 2013 by MalcolmX.

Moim zdaniem - choć moga to być tylko założenia system tak jak tu prezentowany może być bardzo ciekawym wyborem dla posiadaczy 4-5 letnich komputerów, wyposażonych w co najmniej 4GB pamięci operacyjnej. Został zmodyfikowany w sposób bardzo poodobny do tego jak wyglądalo to w modyfikacji WindowsMX. Jednakże - nie miały miejsca żadne modyfikacje od strony graficznej.

Główną koncepcją było wyposażyć seryjny produkt Microsoftu we wszystkie dostępne do tej pory pakiety akutualizacji, elementarne składniki takie jak Internet Explorer 8 czy Windows Media Player 11, uczynić instalację nienadzorowaną oraz w sposób już klasyczny (nLite) zoptymalizować system czyniąc go konkurentem dla 64bitowych wersji Windows 7. Oczywiście w kontekście pracy na nieco starszym sprzęcie. Aczkolwiek fakt, że ta edycja bazuje na kodzie Microsoft Windows Server 2003 (build 5.2) budzi naprawdę ciekawe oczekiwania.

Niektórzy z Was zapewne pamiętają plany zbudowania jednej z wersji WindowsMX właśnie w oparciu o platformę Windows Server 2003. Oddise (nazwa kodowa tej edycji) pomimo bardzo zaawanasowanego stanu rozwoju nigdy nie ujrzał światła dziennego. Osobiście żałuję; jego wyniki były ewenementem w porównaniu nawet do WindowsMX 8.1. Dla mnie jest to swoisty ukłon w kierunku tych, którzy roczarowani byli rezygnacją z tamtego projektu.

Pobierz plik dokumentujący zmiany w powyższej wersji.

Zachęcam do lektury, jak można się w nim dowiedzieć kontynuje on tradycję bardzo skromnego odchudzania systemu, skupia się na aktualności oraz stabilności.

Kompletny obraz ISO można znaleźć w naszym dziale download. Tam informacje o rozmiarze oraz sumach kontrolnych.

 

A jakie są Wasze doświadczenia z 64-bitową wersją systemu Windows XP? Co Sądzicie o takiej alternatywie dla fabrycznie instalowanych systemów?

 

skomentuj na forum

Komentarze  

#1 damianeros 2015-02-24 16:27
Jakie jest hasło do plików?
Zgłoś administratorowi
#2 Qrwinkton 2015-04-02 16:21
Cześć. Czy ta wersia obsługuje więcej niż 3gb ramu?
Zgłoś administratorowi
#3 Paweł_1984 2015-04-04 19:10
Cześć,
Tak, ponieważ jest to system 64-bitowy, więc może obsługiwać więcej niż 4 GB pamięci (RAM). W przypadku tego systemu limitem jest (o ile dobrze pamiętam) 128 GB.

Paweł
Zgłoś administratorowi
#4 mario99532 2015-04-08 14:23
Tak z pewnością obsłuży bodajźe do 128 GB RAM-u
Zgłoś administratorowi
#5 MalcolmX 2015-04-08 16:19
No to z pewnością czy bodajże?
Zgłoś administratorowi
#6 leo1111 2015-06-25 20:24
Czy to jest wersja w języku angielskim ?
Zgłoś administratorowi
#7 pavloova 2016-02-27 14:11
ma ktoś może kod aktywacyjny tego Windowsa?
Zgłoś administratorowi
#8 pavloova 2016-02-27 14:15
czy ma ktoś może kod aktywacyjny tego Windowsa? dzieki
Zgłoś administratorowi
#9 żorż 2017-01-07 13:24
Ciekawi mnie również ta pierwsza wersja czyli Windows XP 64-bit Edition.
Chętnie bym ją poznał nawet jeśli trudno będzie na niej coś uruchomić.
Malcolm czy mógłbym Cię prosić o jej dołączenie ? Z góry dziękuję.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio komentowane

Statystyki

Aktualnie na Portalu
Przebywa  46 Gości i 0 Członków 

Aktualnie na Forum
Przebywa  0 Gości i 0 Członków 

Wsparcie Finansowe

Działamy non-profit. Przekazując małą kwotę pomagasz utrzymać te stronę w sieci.

My na Facebooku

Facebook Image

O stronie

© 2019 WindowsMX.PL.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powered by Joomla!
Szablon SmartAddons.Com