WinPEae3.1 - jeden ze sposobów na ratowanie danych

Przypadkiem uświadomiłem sobie, że - 4 lata temu, nasz dobry kolega Automizzer przygotował narzędzie, które w czasie gdy Windows XP umrze, a...

Czytaj więcej...
Windows 7 Luty 2015 64-bit

Blisko dwa tygodnie temu opublikowaliśmy obraz Windows 7 oparty na wersji 32 bitowej...

Czytaj więcej...
Windows XP - Edycja na koniec świata.

Chyba nie ma wśród regularnych czytelników tej strony osoby, która nie byłaby juz świadoma tego, że tydzień temu MS wycofał się z rozwijania...

Czytaj więcej...

Na różnych systemach instalacja oprogramowania przebiega inaczej. Na windows pobieramy program z internetu a następnie uruchamiamy pobrany plik instalacyjny.

Instalator pyta nas czy akceptujemy licencję, o ścieżkę docelową oraz inne rzeczy, które to sobie wymyślił twórca oprogramowania.

Na linuksie zaś instalacja aplikacji zależnie od używanej dystrybucji, przebiega dosyć sprawnie i szybko bez jakichkolwiek pytań. Czasami przy instalacji programów o zamkniętym kodzie źródłowym trzeba tylko zaakceptować licencje tegoż oprogramowania. Można jednocześnie zainstalować kilkaset pakietów oprogramowania i odejść od komputera. Można by to lekko porównać z systemem Windows Update dostępnym w prawie każdym systemie Microsoft'u.

Na windows istnieje program, który daje nam możliwość tak prostej instalacji oprogramowania jak to jest na różnych dystrybucjach linuksa. A mowa o Npackd - windows-package-manager.

Jest on alternatywą dla takiego narzędzia jak synaptic znanego użytkownikom dystrybucji pochodnych debiana.

Npackd wykorzystuje informacje o adresie do bezpośredniego pobrania aplikacji, strony głównej, najnowszej wersji oraz przełącznikach do cichej instalacji zawarte w pliku .xml znajdującego się na serwerze w sieci.

A wygląd programu przedstawia się tak:

GUI Npackd

Program pobierzemy z głównej strony bądź także z naszej strony w dziale Narzędzia - System. Natomiast chętnych stworzenia własnego repozytorium zapraszam do przeczytania dokumentacji znajdującej się tutaj.

Skomentuj na forum.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio komentowane

Statystyki

Aktualnie na Portalu
Przebywa  181 Gości i 0 Członków 

Aktualnie na Forum
Przebywa  0 Gości i 0 Członków 

Wsparcie Finansowe

Działamy non-profit. Przekazując małą kwotę pomagasz utrzymać te stronę w sieci.

My na Facebooku

Facebook Image

O stronie

© 2022 WindowsMX.PL.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powered by Joomla!
Szablon SmartAddons.Com