Bootowanie UEFI wskazówki i ciekawostki z tym związane

Sporo czasu w ostatni weekend spędziłem na zaznajamianiu się trybem instalacji oraz startem komputera w trybie UEFI. Zatem czas podzielić się...

Czytaj więcej...
WinPEae3.1 - jeden ze sposobów na ratowanie danych

Przypadkiem uświadomiłem sobie, że - 4 lata temu, nasz dobry kolega Automizzer przygotował narzędzie, które w czasie gdy Windows XP umrze, a...

Czytaj więcej...
Windows XP - Edycja na koniec świata.

Chyba nie ma wśród regularnych czytelników tej strony osoby, która nie byłaby juz świadoma tego, że tydzień temu MS wycofał się z rozwijania...

Czytaj więcej...

Wydarzenia w branży IT

Ostatnimi czasy w naszych głowach zagościło pojęcie telemetrii. Które stało się wyrażeniem wybitnie negatywnie nasyconym. Nie będziemy dziś ratować Windows 10 ze szponów tego zła. Skupmy się na Windows 7 oraz 8.1

Head Tracking w tłumaczeniu na Polski jest to śledzenie głowy. Technologia, która przy użyciu kamerki internetowej daje nam niesamowite efekty.

Mniej więcej miesiąc temu MS dał szansę przetestować w domowych warunkach swoje najnowsze dzieło - Windows 10.

 Wielu użytkowników narzeka na ociężałość Firefoxa w porównaniu do innych przeglądarek. Jak się okazuje, w większości przypadków wina leży właśnie po stronie osób używających tej przeglądarki, którzy instalują wiele, często dublujących się dodatków.

Udostępnianiony został obrazu płyty, który należy umieścić na nośniku (DVD lub bootowalnym pendrive) i uruchomić instalację.

Android x86 to wersja tego popularnego systemu przeportowana na wersję LiveCD oraz do instalacji na dysku twardym.

Natrafiając na jeden w wątków naszego forumowicza, postanowiłem szerzej zbadać sprawę dotyczącą Windows Embedded POS 2009. Mianowicie: sposób umożliwiający nam kontynuowanie pobierania poprawek dla Windows XP przez Windows Update.

Ostatnimi dniami natrafiłem w sieci na informacje o możliwym wycieku do sieci rozwojowej wersji Windows 8 Milestone 3.

Tak właśnie tak. Można by pomyśleć że pojawiły się właśnie jakieś nowe zagrożenia dotyczące wirusów na linuksa.

Ostatnio pisałem też o motywie dla Windows 7 w tym artykule lecz tym razem chciałbym przedstawić cały komplet dla windows 7.

UEFI początkowo został zaprojektowany przez firmę Intel na potrzeby procesora Itanium.

W dzisiejszych czasach, kiedy dostęp do internetu jest traktowany na równi z dostępem do tlenu, rynek przeglądarek internetowych zaczął odgrywać ważną rolę. Po instalacji systemu użytkownik instaluje programy, które to wymagają dostępu do internetu.

Nagłówkiem typowym dla brukowych portali chciałbym dziś przyciągnąć uwagę naszych czytelników na ważkie wydarzenie jakim zdecydowanie jest wyciek pierwszej roboczej wersji Windows 8 do sieci.

Jak donosi serwis win7china.com, w najnowszej wersji systemu firmy Microsoft miałoby znaleźć się narzędzie do przywracania komputera do stanu fabrycznego. Jak wiemy, podobne rozwiązania są juz zaimplementowane w wielu innych urządzeniach, jak np. telefony.

Remiksów Ubuntu jest dosyć dużo. Są te dosyć popularne jak Ubuntu Satanic, Ubuntu Studio oraz nasze Polskie tworzone przez społeczność Ubuntu.pl. Dla zainteresowanych Ubuntu Satanic informuje, iż istnieje także edycja Chrystusowa.

Obecnie modne jest odsyłanie wszystkich interesantów do Google, poniekąd i słusznie.

Wiadomo, że od długiego już czasu google przygotowuje swój własny system operacyjny, który przyczyni się do rozwoju technologi Cloud Computing. Możliwe jednak, że premiera tegoż systemu zostanie niezauważona.

Ostatnio komentowane

Statystyki

Aktualnie na Portalu
Przebywa  150 Gości i 0 Członków 

Aktualnie na Forum
Przebywa  0 Gości i 0 Członków 

Wsparcie Finansowe

Działamy non-profit. Przekazując małą kwotę pomagasz utrzymać te stronę w sieci.

My na Facebooku

Facebook Image

O stronie

© 2022 WindowsMX.PL.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powered by Joomla!
Szablon SmartAddons.Com