Windows XP - Edycja na koniec świata.

Chyba nie ma wśród regularnych czytelników tej strony osoby, która nie byłaby juz świadoma tego, że tydzień temu MS wycofał się z rozwijania...

Czytaj więcej...
WinPEae3.1 - jeden ze sposobów na ratowanie danych

Przypadkiem uświadomiłem sobie, że - 4 lata temu, nasz dobry kolega Automizzer przygotował narzędzie, które w czasie gdy Windows XP umrze, a...

Czytaj więcej...
Windows 7 Luty 2015 64-bit

Blisko dwa tygodnie temu opublikowaliśmy obraz Windows 7 oparty na wersji 32 bitowej...

Czytaj więcej...

W dzisiejszych czasach, kiedy dostęp do internetu jest traktowany na równi z dostępem do tlenu, rynek przeglądarek internetowych zaczął odgrywać ważną rolę. Po instalacji systemu użytkownik instaluje programy, które to wymagają dostępu do internetu.

Instaluje się komunikator internetowy czy to przeglądarkę i to czasem nawet jeszcze przed instalacją sterowników, chyba że ma się kartę wifi, do której to konieczna jest wstępna instalacja sterowników. ajbardziej znane przeglądarki na dzień dzisiejszy według mnie to Google Chrome, Firefox oraz Internet Explorer. Z czego internet explorer jest tą znaną i coraz rzadziej używaną przeglądarką. Dla żartu mówi się że Internet explorer używa się tylko raz - po to aby ściągnąć inną przeglądarkę. Ale to tylko legenda.

W ostatnich miesiącach, kiedy to Mozilla pracowała nad wydaniem Firefox'a 4, Google Chrome zdobywał nowych użytkowników ze względu na częste aktualizacje i zmianę numerów wydań oraz rosnącą szybkość wczytywania stron, także ze wzgl. na renderowanie WebGL czy pełne wsparcie dla HTML5.

Ale wielu użytkowników dalej pozostaje przy produkcie Mozill'i ze względu na dosyć powszechne stwierdzenie, iż przeglądarka jak i wyszukiwarka Google szpieguje swoich użytkowników.

Wikipedia:

Opcjonalna możliwość wysyłania do Google statystyk używania i raportów o awariach, jak również, w niektórych przypadkach, śledzenie RLZ, które przesyła informacje w zakodowanej formie do Google, na przykład kiedy i gdzie Chrome został pobrany.

Jest jednak przeglądarka Chromium, z której to Google Chrome czerpie kod źródłowy. Sama przeglądarka Chromium pozbawiona jest elementu, który szpieguje użytkowników. Domyślnie Chromium obsługuje tylko kodeki VorbisTheora dla tagów audio i wideo HTML5, podczas gdy Google Chrome wspiera dodatkowo H.264AACMP3.

Najnowszą wersję Chromium pobierzemy zawsze odpowiednio dla używanego systemu operacyjnego stąd:

Dla Mac

Dla Linuks

Dla Windows Vista / 7

Dla Windows XP

Odnośniki zaprowadzą cię do katalogów na serwerze z których numerki katalogów to rewizja kompilacji.

Wchodząc do katalogu największego numerkiem ściągniemy zawsze najnowszą wersję Chromium.

Życzę szybkości i prywatności w internecie.

Skomentuj na forum.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio komentowane

Statystyki

Aktualnie na Portalu
Przebywa  218 Gości i 0 Członków 

Aktualnie na Forum
Przebywa  0 Gości i 0 Członków 

Wsparcie Finansowe

Działamy non-profit. Przekazując małą kwotę pomagasz utrzymać te stronę w sieci.

My na Facebooku

Facebook Image

O stronie

© 2022 WindowsMX.PL.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powered by Joomla!
Szablon SmartAddons.Com