Windows XP - Edycja na koniec świata.

Chyba nie ma wśród regularnych czytelników tej strony osoby, która nie byłaby juz świadoma tego, że tydzień temu MS wycofał się z rozwijania...

Czytaj więcej...
Ramdisk - Uwolnij furię!

Rozwiązanie, jakim jest partycja w obrębie pamięci operacyjnej, nie cieszy się popularnością nawet pomimo faktu, że bardzo wielu ludzi posiada...

Czytaj więcej...
Bootowanie UEFI wskazówki i ciekawostki z tym związane

Sporo czasu w ostatni weekend spędziłem na zaznajamianiu się trybem instalacji oraz startem komputera w trybie UEFI. Zatem czas podzielić się...

Czytaj więcej...

Remiksów Ubuntu jest dosyć dużo. Są te dosyć popularne jak Ubuntu Satanic, Ubuntu Studio oraz nasze Polskie tworzone przez społeczność Ubuntu.pl. Dla zainteresowanych Ubuntu Satanic informuje, iż istnieje także edycja Chrystusowa.

Dziś jednak wchodząc po raz kolejny na stronę gnome-look zobaczyłem coś o tajemniczej nazwie Envuntu Maverick 10.10. Okazuje się że jest to kolejny remix Ubuntu. Co by tu wiele pisać. Przyjrzyjmy się temu, co znajdziemy w środku. Jak twierdzi sam autor Nikolai Rachmaninoff jest to mocno zmodyfikowana wersja Ubuntu, połączenie linuksa Mint oraz Ubuntu w jednym. Sam nie rozumiem tego stwierdzenia, dlatego że sam Linux Mint to właściwie remix Ubuntu.

Remix posiada dodane dodatkowe repozytoria, kodeki oraz nie oficjalne narzędzia systemowe, odtwarzacz multimediów VLC, windowsowe kodeki multimediów, MS Silverlight, DVD-plugins, Gstreamer, edytor plików wideo Avidemux, Java. Z programów graficznych jak i biurowych znajdziemy: Gimp + Dodatki, Openoffice.org-draw pdfimportplugin (Plugin, który można wykorzystać do konwersji z Pdf do Doc). Z narzędzi systemowych: VirtualBox 4.x , Ubuntu Tweak, Gufw, ccsm, Gparted. Dla graczy również ciekawy kąsek w postaci Wine. Niestety autor nie podał wersji.

Można powiedzieć, iż system jest nieco napchany niepotrzebnie a w zamian autor mógł pomyśleć nad innymi usprawnieniami takimi jak zmodyfikowana wersja kernela czy też bardziej przyjazny interfejs.

Niestety użytkownicy, którzy nie mają konta premium w serwisie Megaupload, nie mają możliwości pobrania systemu z zadowalającą prędkością, gdyż obraz ISO przewyższa rozmiar jednego gigabajta. A dla reszty jest jeszcze możliwość pobrania systemu z UbuntuOne.

Dodatkowe informacje oraz download znajdziecie tutaj w wersji Angielskiej.

Skomentuj na forum

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio komentowane

Statystyki

Aktualnie na Portalu
Przebywa  142 Gości i 0 Członków 

Aktualnie na Forum
Przebywa  0 Gości i 0 Członków 

Wsparcie Finansowe

Działamy non-profit. Przekazując małą kwotę pomagasz utrzymać te stronę w sieci.

My na Facebooku

Facebook Image

O stronie

© 2024 WindowsMX.PL.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powered by Joomla!
Szablon SmartAddons.Com