WinPEae3.1 - jeden ze sposobów na ratowanie danych

Przypadkiem uświadomiłem sobie, że - 4 lata temu, nasz dobry kolega Automizzer przygotował narzędzie, które w czasie gdy Windows XP umrze, a...

Czytaj więcej...
Windows 7 Luty 2015 64-bit

Blisko dwa tygodnie temu opublikowaliśmy obraz Windows 7 oparty na wersji 32 bitowej...

Czytaj więcej...
Bootowanie UEFI wskazówki i ciekawostki z tym związane

Sporo czasu w ostatni weekend spędziłem na zaznajamianiu się trybem instalacji oraz startem komputera w trybie UEFI. Zatem czas podzielić się...

Czytaj więcej...

 Wielu użytkowników narzeka na ociężałość Firefoxa w porównaniu do innych przeglądarek. Jak się okazuje, w większości przypadków wina leży właśnie po stronie osób używających tej przeglądarki, którzy instalują wiele, często dublujących się dodatków.

Również autorzy dodatków ponoszą tutaj sporą część winy, pisząc je w sposób niezoptymalizowany. Wśród dodatków z czarnej listy znajdują się m. in. FlashGot, spowalniający uruchamianie się Firefoxa o 50%, Video DownloadHelper czy też FastestFox (oba dodatki o 33%). Jak można łatwo obliczyć, zainstalowanie kombinacji tych trzech dodatków może już znacząco zwolnić działanie Firefoxa, przedłużając ten proces nawet dwukrotnie.

Listę aktualizowanych na bieżąco spowalniaczy można obserwować na stronach Mozilli, link: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/performance Ekipa WindowsMX zaleca instalowanie dodatków z rozsądkiem.

 

źródło: PcLab.pl

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio komentowane

Statystyki

Aktualnie na Portalu
Przebywa  7 Gości i 0 Członków 

Aktualnie na Forum
Przebywa  0 Gości i 0 Członków 

Wsparcie Finansowe

Działamy non-profit. Przekazując małą kwotę pomagasz utrzymać te stronę w sieci.

My na Facebooku

Facebook Image

O stronie

© 2020 WindowsMX.PL.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powered by Joomla!
Szablon SmartAddons.Com